Wróć do poprzedniej strony

Autor: IMCKlinika

Medycyna Integracyjna

Medycyna integracyjna opiera się na założeniu, że poszczególne sfery życia człowieka stanowią niepodzielną całość. W podejściu holistycznym ciało, umysł, emocje i dusza stanowią jedność.  Zamiast skupiać się na symptomach choroby, medycyna holistyczna stara się dotrzeć do jej przyczyny. Zaangażowanie pacjenta w proces leczenia jest kluczowe w walce z chorobą. Medycyna holistyczna skupia się na naturalnych procesach leczenia, podczas których lekarz ma wspomagać siły natury.

By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk


Hipokrates

Medycyna holistyczna założenia:

 • Pacjent stanowi całość (ciało, umysł, dusza, emocje)
 • Pacjent jako człowiek, nie jednostka chorobowa
 • Pacjent czynnie uczestniczy w procesie leczenia
 • Leczenie skupia się na przyczynie choroby, nie tylko na łagodzeniu symptomów
 • Równowaga na wszystkich poziomach życia stanowi podstawę zdrowia i szczęścia

„Ważniejsze jest poznanie jaki pacjent ma chorobę, niż jaką chorobę ma pacjent”

 

Sir William Osler

W IMC Centrum Zdrowia wszystkie aspekty wpływające na zdrowie, dobre samopoczucie i wewnętrzną równowagę włącznie z dietą, stylem życia, stanem emocjonalnym, relacjami międzyludzkimi, związkami z otoczeniem i duchowością są brane pod uwagę. Pacjent i lekarz-terapeuta są partnerami w procesie leczenia.

 

Medycyna holistyczna jest dla nas niezwykle ważna. Wierzymy, że choroby, a także inne życiowe wyzwania, stanowią dla nas wskazówkę pozwalającą zrozumieć i poznać aspekty konieczne do przywrócenia równowagi i integralności w naszym ciele, umyśle i duchu. IMC opiera się na filozofii aktywnego utrzymywania dobrego stanu zdrowia, a nie jedynie powierzchownego zwalczania chorób.

 

 

Medycyna integracyjna jest wykorzystywana podczas leczenia – terapie naturalne, bezpieczne i poparte wiarygodnymi naukowymi badaniami.

 

IMC łączy osiągnięcia konwencjonalnej, akademickiej medycyny z powszechnie uznanymi terapiami komplementarnymi. Wierzymy, że zindywidualizowane stosowanie metod konwencjonalnych i komplementarnych wspomaga proces wewnętrznego leczenia.

 

Pierwszorzędne znaczenie ma poza leczeniem, szersza, holistyczna koncepcja profilaktyki i promocji zdrowia. Regularnie organizujemy warsztaty oraz Festiwale Zdrowia w celu edukacji i promocji zdrowego stylu życia.

Dane kontaktowe

IMC Centrum Zdrowia
ul. Strzelińska 41
55-010 Żerniki Wrocławskie

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00
Umów się!

Masz pytanie?
Skorzystaj z szybkiej formy kontaktu!

  Twoje imię*
  Twój e-mail*
  Twój nr. tel
  Twoja wiadomość*

  Dane kontaktowe

  IMC Centrum Zdrowia
  ul. Strzelińska 41
  55-010 Żerniki Wrocławskie

  Godziny pracy

  Pn-Pt 8:00-19.00 | Sb 9.00-14.00