Nasza misja

Zdrowie nie jest tylko brakiem choroby, ale pełnią, która obejmuje fizyczny, psychiczny i duchowy dobrostan. Naszą misją jest całościowe i zindywidualizowane podejście do pielęgnacji, profilaktyki i leczenia na każdym etapie życia.

Jak leczymy holistycznie?

Leczenie holistyczne bierze pod uwagę wszystkie czynniki, które wpływają na zdrowie, samopoczucie i chorobę – nie tylko ciało, ale także umysł, ducha i otoczenie pacjenta. Podejście to skupia się na leczeniu i zapobieganiu przewlekłym chorobom poprzez odżywianie, ćwiczenia, zarządzanie stresem, a także fitoterapię i naturalne preparaty. Leczenie holistyczne dąży do stanu wewnętrznej równowagi i głębokiej relaksacji, który prowadzi do lepszego zdrowia. W IMC Centrum Zdrowia tworzymy Twój indywidualny plan przywracania i pielęgnacji zdrowia i wspieramy Cię we wprowadzaniu zmian w Twoim stylu życia. Indywidualne podejście w ramach holistycznej opieki zdrowotnej pomoże Ci odzyskać zdrowie i wysoką jakość życia. 

Filary medycyny holistycznej

Medycyna holistyczna wspiera naturalne zdolności organizmu do samoleczenia, bazując na 7 filarach:
  • Partnerstwo. Pacjent i lekarz są partnerami w procesie zdrowienia.
  • Opieka nad całą osobą. Bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki, które wpływają na zdrowie, samopoczucie i chorobę - nie tylko ciało, ale także umysł, ducha i otoczenie.
  • Skuteczność i bezpieczeństwo. Gdy tylko jest to możliwe, stosujemy skuteczne metody leczenia, które są naturalne i mniej inwazyjne.
  • Skupienie na zdrowiu. Fundamentem opieki medycznej jest świadoma oraz zindywidualizowana pielęgnacja i profilaktyka zdrowia
  • Równość. Medycyna holistyczna ani nie odrzuca tradycyjnej medycyny, ani nie akceptuje bezkrytycznie alternatywnych terapii.
  • Otwartość i nauka. Dobra medycyna bazuje na dobrej nauce, jest ukierunkowana na badania i otwarta na nowe paradygmaty.

Powstanie IMC

IMC Centrum Zdrowia powstało na fundamentach medycyny holistycznej i integracyjnej oraz ponad 30-letniego doświadczenia klinicznego dr Preeti Agrawal, eksperta w dziedzinie integrative medicine. Centrum bazuje na wiedzy i standardach z przodujących światowych ośrodków, w tym The Andrew Weil Center for Integrative Medicine, The Stanford Center for Integrative Medicine, Mayo Clinic Integrative Medicine and Health oraz UCSF Center for Integrative Health, skupiając się na skutecznym i długofalowym rozwiązaniu problemów zdrowotnych z wykorzystaniem edukacji i modyfikacji stylu życia. Od początku działania Centrum wsparło ponad 30 000 osób z kraju i za granicy poprzez bezpośrednią opiekę medyczną oraz programy edukacyjne, szkoleniowe i rozwojowe. Centrum Zdrowia IMC stale rozwija się, aby budować zdrowe i silne społeczeństwo żyjące w zgodzie z naturą.