O centrum

IMC Centrum Zdrowia

Historia centrum

Centrum Zdrowia IMC powstało blisko 10 lat temu na fundamentach medycyny holistycznej i integracyjnej oraz ponad 30-letniego doświadczenia klinicznego dr Preeti Agrawal, eksperta w dziedzinie integrative medicine.

 

Od początku powstania, bazując na wiedzy i standardach z przodujących światowych ośrodków, w tym The Andrew Weil Center for Integrative Medicine, The Stanford Center for Integrative Medicine oraz Mayo Clinic Integrative Medicine, Centrum skupia się na skutecznym i długofalowym rozwiązaniu problemów zdrowotnych z wykorzystaniem skutecznych i naturalnych metod odżywiania, ćwiczeń, zarządzania stresem, fitoterapii i modyfikacji stylu życia.

 

Od początku działania Centrum wsparło ponad 30 000 osób z kraju i za granicy poprzez bezpośrednią opiekę medyczną oraz programy edukacyjne, szkoleniowe i rozwojowe. Centrum składa się ze strefy medycznej, strefy wellness, strefy restauracyjnej oraz strefy hotelowej. 

Strefa medyczna

W strefie medycznej skorzystasz z kompleksowych usług medycznych świadczonych w Centrum. W części tej znajdują się nowoczesne gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe, sale infuzyjne, punkt pobrań materiału biologicznego oraz gabinety fizjoterapeutyczne i psychologiczne, w których odbywają się konsultacje lekarskie, psychologiczne, zabiegi fizjoterapeutyczne, badania diagnostyczne i procedury lecznicze. 

Strefa medyczna spełnia najnowsze standardy jakości oraz bezpieczeństwa i jest wyposażona w światowej klasy aparaturę medyczną stosowaną do diagnostyki i leczenia chorób. 

Gabinet konsultacyjny/ginekologiczny

Nowoczesny gabinet lekarski wyposażony w fotel do badania ginekologicznego, leżankę lekarską, ultrasonograf, telewizor oraz łazienkę, a także biurko konsultacyjne. W gabinecie prowadzona jest diagnostyka i leczenie chorób kobiecych oraz chorób przewlekłych.

Gabinet zabiegowy

Gabinet wyposażony w stół chirurgiczny, lampę zabiegową, urządzenie do elektrokoagulacji, chirurgiczny blat roboczy, autoklaw oraz biurko konsultacyjne. W gabinecie przeprowadzane są zabiegi chirurgiczne, biopsje, procedury diagnostyczne oraz konsultacje specjalistyczne.

Gabinet diagnostyczny

W specjalnie zaciemnionym gabinecie znajduje się nowoczesny aparat do badań ultrasonograficznych (USG), biurko konsultacyjne, leżanka lekarska, stół terapeutyczny oraz blat roboczy. W gabinecie przeprowadzane są badania USG, konsultacje lekarskie oraz zabiegi terapeutyczne.

Sala zabiegów leczniczych

W sali znajduje się aparat do hipertermii całego ciała, aparat do magnetoterapii, blat roboczy, łazienka oraz pomieszczenie do wypoczynku po zabiegu z leżanką lekarską. W pomieszczeniu przeprowadzane są zabiegi lecznicze z wykorzystaniem obecnej aparatury,

Strefa wellness

W strefie wellness skorzystasz z ajurwedy, rozmaitych masaży i terapii wschodnich, a także jogi, medytacji, tai chi, warsztatów oraz ćwiczeń realizowanych na sali rozwoju. W części tej znajduje się gabinet ajurwedyjski z łaźnią parową, gabinety ze specjalistycznymi stołami do masażu i terapii wschodnich, strefa relaksu i sala rozwoju.

Sala rozwoju

Sala rozwoju jest unikalnym miejscem w którym odbywają się cykliczne zajęcia z jogi, medytacji, pranajamy, tai qi i ćwiczeń samorozwojowych, a także w którym realizowane są spotkania i zajęcia grupowe dla uczestników programów pobytowych. 

Gabinet ajurwedyjski

W gabinecie znajdują się oryginalne meble ajurwedyjskie sprowadzone z Indii, w tym ważący blisko 300 kilogramów stół ręcznie wykonany z drewna oraz łaźnia ajurwedyjska. Całe pomieszczenie jest wzorowane na tradycyjnych gabinetach do zabiegów ajurwedyjskich i posiada dedykowaną szatnię, nowoczesną łaźnię parową oraz łazienkę. W gabinecie odbywają są wszystkie tradycyjne zabiegi ajurwedyjskie z wykorzystaniem oryginalnych olejów i ziół. 

Gabinet lomi lomi

Gabinet do lomi lomi i terapii wschodnich jest przygotowany, aby zapewnić maksymalny komfort i relaks podczas sesji. Przestronny, zawierający specjalistyczne maty do masażu i odpowiednie nagłośnienie pozwala na odnalezienie spokoju i wyciszenia. 

Strefa relaksu

Miejsce do wypoczynku i spokojnego powrotu po masażach i terapiach realizowanych w strefie wellness. Zachęcamy do relaksu w ciszy i spokoju z wygodnymi leżakami z widokiem na ogród.

Strefa restauracyjna

W strefie restauracyjnej przygotowywane są świeże, zdrowe, wegetariańskie posiłki bazujące na sezonowych, lokalnie uprawianych warzywach i owocach. Dostępne są świeże soki, ziołowe herbatki, sezonowe zupy i dania oraz własne wypieki i przetwory. Zapraszamy do skorzystania z menu cateringowego. W strefie restauracyjnej przekonasz się, że można jeść zdrowo i smacznie! 

Strefa hotelowa

Przyjazne i wyciszone miejsce, w którym sam wystrój  zachęca do tego, by zatrzymać się w pędzie, który niejednokrotnie jest główną przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Piękne obrazy z inspirującymi cytatami wzbudzają refleksję i zachęcają do skupienie uwagi na sobie, na tym co jest najbardziej wartościowe w naszym życiu. Z głośników sączy się spokojna  harmonijna muzyka, dostosowana częstotliwością do uspokojenia układu nerwowego oraz pobudzania sił witalnych organizmu, a w całym obiekcie unosi się przyjemny zapach olejków eterycznych dopasowanych do pory roku. Pięknie urządzone pokoje o powierzchni 21-25 m2 zawierają bezpłatne Wi-Fi, sejf, klimatyzację, komfortowe łóżka i sofę.

Dodatkowe udogodnienia

W Centrum Zdrowia IMC znajdziesz także dodatkowe udogodnienia, które zapewnią, że Twoje doświadczenie będzie niezapomniane.

Parking

Przestronny, bezpłatny, monitorowany parking dla 80 pojazdów pozwoli Ci szybko i komfortowo dotrzeć i skorzystać z usług w IMC Centrum Zdrowia.

Ogród

Skorzystaj z chwili relaksu w naszym ogrodzie. Wypocznij na hamakach, udaj się na sensoryczną ścieżkę zdrowia lub ścieżkę refleksyjną, sprawdź jakie rośliny znajdują się w ogródku ziołowym i skorzystaj z pięknej zieleni.