Holistyczny detoks Dr Preeti – dieta ajurwedyjska

5-dniowy pobytowy program Detoks holistyczny to rewolucyjna metoda przywracania homeostazy organizmu.

 

Holistyczne podejście do detoksu będące wynikiem wieloletniej pracy dr Preeti Agrawal w leczeniu integracyjnym, łączy najnowsze osiągnięcia w medycynie zachodniej ze starożytnymi systemami medycyny wschodu (Ajurweda i TCM) naturoterapią i psychologią. 

Zapisz się!

Ayurvedic Detox & Life Balancing Retreat - dla kogo?

Osoby, które dbają o zdrowie i chcą uniknąć chorób cywilizacyjnych i nowotworowych

 

 

Program pozwala zachować zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne oraz uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi takimi jak: nowotwory, nadciśnienie, cukrzyca, wysoki cholesterol, otyłość, alergia, Hashimoto, endometrioza, zapalenie stawów.

 

Regularne oczyszczanie organizmu, usprawnia jego naturalny potencjał do samoochrony i samoleczenia.

Osoby, które szybko żyją i dużo pracują oraz pragną wyciszyć system nerwowy

 

 

Przez pęd dzisiejszego świata i brak równowagi między pracą i odpoczynkiem, układ  sympatyczny jest nadmiernie stymulowany. Bezsenność, nerwica lękowa, depresja, brak chęci do działania i wiele innych dolegliwości jest rezultatem takiego trybu życia. Program pomoże się zatrzymać i zresetować. 

 

Uczestnicy wyciszą system nerwowy a także zregenerują się i zharmonizują na wszystkich poziomach: ciała, umysłu, energii i duszy. 

Osoby, które przez dłuższy czas zażywają leki farmakologiczne i szukają naturalnych metod

 

 

„Pigułka na każdą dolegliwość” hasło to stało się fundamentem leczenia we współczesnej praktyce medycznej. Niestety tabletka prawie nigdy nie leczy powodów, dla których powstały objawy chorobowe, a w dodatku często – jako efekt uboczny – powoduje nowe problemy ze zdrowiem.

 

Nawyki wyciągnięte podczas programu, minimalizują objawy chorób i pozwalają na zmniejszenie dawek oraz stopniowe odstawienie przyjmowanych leków.

Osoby, obciążone genetycznie chorobami występującymi w rodzinie.

 

Terapie i zabiegi stosowane w programie wspierają oczyszczanie się organizmu oraz pobudzają do pełnej regeneracji.

 

Uczestnicząc w zajęciach regulujących system nerwowy ze wsparciem specjalnej diety, odciążysz układ sympatyczny i zmniejszysz wydzielanie kortyzolu co poprawi fizjologiczną pracę Twoich komórek oraz systemu trawiennego i hormonalnego.

Osoby, które nie mają konkretnych schorzeń ale odczuwają różne dolegliwości

 

Coraz więcej ludzi skarży się na brak witalności i/lub cierpi z powodu chorób oraz dolegliwości trudnych do zdefiniowania.

 

Dzięki specjalnie przygotowanej diecie w trakcie pobytu, ale i zabiegom na ciało pogłębiającym proces detoksykacji,  pozbędziesz się złogów zalegających w układzie pokarmowym, usprawniając tym samym naturalny potencjał organizmu do samoochrony i samoleczenia.

Opis programu:

 

 

W przeciwieństwie do popularnych programów detoksykacyjnych skupiających uwagę wyłącznie na odżywianiu, dr Preeti Agrawal opracowała holistyczny program oczyszczania, który poza odżywianiem włącza inne aspekty składające się na niezdrowy styl życia i będące podłożem choroby takie jak: tłumione emocje, chroniczny stres, brak lub nadmiar ruchu, nieprawidłowe oddychanie, zastoje limfatyczne, zła jakość trawienia i wypróżniania oraz zaniedbanie świadomości duchowej.  Podczas programu stosuje się dietę ajurwedyjską oraz szeroki wachlarz zajęć pomagających odnaleźć balans w relacjach, emocjach, pracy i zdrowiu.

detoks Wrocław

Odnowa i detoksykacja w klinice IMC polega na odnalezieniu świadomości w odżywianiu i harmonii w życiu.

W związku z tym, że choroba rozwija się na wielu poziomach, w tym programie skupiamy się na wszystkich aspektach, które składają się na zdrowie: fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym

 

„Nie potrafimy zatrzymać lawiny raka, ponieważ inwestujemy w badania, ale nie w usprawnianie homeostazy z pomocą detoksu” – dr Preeti Agrawal

 

Aby zachować zdrowie oraz uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi, warto regularnie prowadzić oczyszczanie organizmu, usprawniając tym samym jego naturalny potencjał do samoochrony i samoleczenia. 

Jakie korzyści wynikają z programu?

Zapisz się

Poprawa zdrowia

Oczyszczony organizm lepiej poradzi sobie z chorobami

 

Profilaktyka zdrowia

Wprowadzenie zdrowych nawyków, wspiera zdrowie na co dzień

Wypoczęte ciało

Wzrost sił witalnych zwiększa odporność i poprawia ogólną kondycję

Odprężony umysł

Uwolnienie emocjonalne pomaga stawić czoła nowym wyzwaniom

Opinie uczestników programu

Elementy programu

Dieta Oczyszczająca

Dieta oczyszczająca, która składa się z warzyw, ziół i owoców jest fundamentem tego programu. Podczas pobytu dieta dobierana jest w sposób zrównoważony, tak aby zapewnić jak największe efekty oczyszczania. Dużo uwagi zwracamy na inne aspekty odżywiania polepszające jakość trawienia i wydalania takie jak: sposób jedzenia – powolne żucie, uważność, pora spożywania posiłku itd.

Psychoterapia

Przez pęd dzisiejszego świata i brak równowagi między pracą i odpoczynkiem, układ  sympatyczny jest nadmiernie stymulowany. W odpowiedzi wydziela kortyzol, który nie sprzyja fizjologicznej pracy naszych komórek i zaburza system trawienny i hormonalny. Warsztaty psychologiczne i zajęcia grupowe wyciszające system nerwowy są integralną częścią tego programu.

Nauka oddychania

Świadomy i prawidłowy sposób oddychania pogłębia proces detoksykacji i regeneracji na poziomie komórkowym i jednocześnie harmonizuje system nerwowy. Oczyszczenie płuc może nastąpić tylko z pomocą prawidłowo wykonywanego ćwiczenia oddechowego. Zajęcia uczą jak te proste techniki włączone do codziennego życia pielęgnują zdrowie na co dzień.

Zajęcia ruchowe

Ruch pomaga poprawić zewnętrzny wygląd i jednocześnie tworzy zdrowie od wewnątrz. Uprawianie ćwiczeń proponowanych przez wschodnie i zachodnie systemy zdrowotne korzystnie wpływa na wiele układów naszego organizmu i pogłębia procesy regeneracyjne. Rodzaj aktywności musi być świadomie dobrany dla zdrowia uwzględniając ograniczenia wynikające z choroby.

Warsztaty

Warsztaty psychoterapetyczne i rozmowy pozwalaja na uświadomienie sobie głębokich konfliktów i urazów tkwiących często u podłoża choroby. Warsztat z uwalniania blokad emocjonalnych uczy technik wykorzystywanych w terapii grupowej do uwolnienia ciążących nam emocji. Warsztat „Uwolnij swój gniew” to nauka wykorzystania kilku technik umożliwiających oczyszczenie się z gniewu i negatywnych emocji.

Wykłady i zajęcia praktyczne

W ramach programu odbywają się prelekcje o prawidłowym odżywianiu, wykłady i rozmowy o tym jak pielęgnować zdrowie na co dzień, jak prowadzić zdrowy styl życia. Ponadto częścią programu jest wiele innych zajęć grupowych takich jak: nauka automasażu, prelekcje o prawidłowym odżywianiu, uwalniające sesje oddechowe, rozmowy o tym jak pielęgnować zdrowie na co dzień.

Zabieg w komorze hiperbarycznej/magnetoterapia

Zabieg w komorze hiperbarycznej lub magnetoterapii  jest wliczony w cenę programu. Tlenoterapia rozpoczyna procesy naprawcze, poprawia wydolność organizmu i hamuje starzenie komórek.

Dodatkowe zabiegi

 Każdy uczestnik może indywidualnie wzbogacić program o dodatkowe, indywidualnie dobrane zabiegi oczyszczające układ limfatyczny (niewliczone w cenę programu). Służą temu: masaże bańkami chińskimi lub kamieniami, masaże ajurwedyjskie, masaż hawajski Lomi- Lomi, masaże Tajski i Shiatsu, Su dżok oraz terapia czaszkowo- krzyżowa.

Dodatkowe pakiety

Uczestnicy, którzy czują się szczególnie zestresowani i chcieliby przyspieszyć proces regeneracji mogą wykupić dodatkowe pakiety w zależności od indywidualnych potrzeb. Do wyboru: Pakiet Profilaktyka Zdrowia, Pakiet Regenerujący System Nerwowy, Pakiet Ayurveda – głęboka regeneracja.
Godzina
Aktywność
6.30-8.30

Medytacja / Joga / Joga śmiechu

8.30-9.00

Śniadanie

9.00-13.00

Czas na zabiegi / Terapie / Relaks lub Warsztat gotowania

13.00-13.30

Obiad

13.30-16.00

Czas na drzemkę, Relaks, Zabiegi

16.00-18.00 

Warsztaty / Automasaż / Nauka świadomego oddychania

18.00-18.30

Kolacja

19.00-21.00

Uwalniająca sesja oddechowa / Joga Nidra

* Plan może uleć zmianie

Przykładowy dzień

6.15-8.00

Gimnastyka, ścieżka zdrowia A.Magda

8.30-9.00

Śniadanie

10.15-11.15

Joga relaksacyjna, mudra, joga dłoni  A.Magda

11.15-13.00

Przerwa na zabiegi, terapie i relaks

13.00-15.00

Obiad Mindfulness  A. Burzyńska

14.00-16.00

Przerwa na zabiegi, terapie i relaks

16.00-18.00

Uwalniająca sesja oddechowa  A. Burzyńska + asysta

18.15-19.00

Kolacja 

19.00-20.00

Nordic  walking R. Banasiak 

Cena programu:

4100 zł
w cenę programu wchodzi:
 • 4 noclegi w pokoju dwuosobowym
 • Pełne wyżywienie wegetariańskie- śniadanie , obiad, kolacja , soki wyciskane , napary ziołowe, desery
 • Warsztaty edukacyjne( nauka automasażu, nauka oddychania , moksa, refleksologia, filmy i wykłady o zdrowym stylu życia)
 • Zajęcia ruchowe ( Joga Iyengara, Somajoga, Qi-gong, Joga śmiechu, Joga Nidra)
 • Warsztaty terapeutyczne ( medytacja, rozmowy psychologiczne)
 • Badanie bioscan
 • Zabieg w komorze hiperbarycznej/ magnetoterapia *
 • Osteopatia
 • Masaż Abhyanga
 • Masaż Shirodara
 • Refleksologia stóp/refleksologia twarzy
 • Bańki/Moksa/Konchowanie/Akupunktura
 • Masaż Shiatsu/masaż relaksacyjny
 • 2x Terapia wodorem
 • 1x Komora hiperbaryczna
 • * wybór terapii, ilość i skład wlewów jest ustalana indywidualnie

Jeśli masz pytania, zadzwoń:

+48 730 597 597

Wybierz jeden z dostępnych terminów:

  Hidden title*

  Prosimy wypełnić formularz

  Imię*
  Nazwisko*
  Numer telefonu*
  Adres e-mail*

  Masz pytanie?
  Skorzystaj z szybkiej formy kontaktu!

   Twoje imię*
   Twój e-mail*
   Twój nr. tel
   Twoja wiadomość*

   Dane kontaktowe

   IMC Centrum Zdrowia
   ul. Strzelińska 41
   55-010 Żerniki Wrocławskie

   Godziny pracy

   Pn-Pt 8:00-19.00 | Sb 9.00-14.00