Wróć do poprzedniej strony

Autor: IMCKlinika

Korzyści płynące z detoksu

Detoksykacja jest drogą oczyszczania ciała z ostrych i przewlekłych chorób. Stanowi ona metodę leczenia wielu schorzeń. Potrzeba usunięcia toksycznego bagażu, zanim zamanifestuje się objawami chorobowymi, nigdy jeszcze nie była tak duża. Jest oczywistym dla tych, którzy zgłębiają ten problem, iż przyszłość opieki zdrowotnej będzie wymagała zastosowania bezpiecznych i efektywnych metod detoksykacyjnych, przeprowadzanych przed załamaniem wewnętrznej homeostazy organizmu.

Korzyści płynące z detoksu

Detoksykacja jest naturalnym procesem eliminacji toksyn poprzez narządy takie jak wątroba oraz nerki. Proces uwzględnia m.in. wydalanie moczu, kału, potu oraz techniki oddechowe. Ciało gromadzi związki metaboliczne wytwarzane poprzez obecne w środowisku środki przemysłowe, pestycydy, dodatki do żywności, szkodliwe metale ciężkie, leki, używki (kofeina, nikotyna, alkohol,narkotyki).

 

W związku z nadmierną ekspozycją tych związków, procesy akumulacji przeważają nad wydalaniem. Podczas konsumpcji żywności- zwłaszcza owoców morza, mięsa i drobiu pochłaniamy wszystkie substancje kumulujące się w łańcuchu pokarmowym. W dzisiejszych czasach narażenie na szkodliwe czynniki jest dużo większe niż miało to miejsce w poprzednich pokoleniach.

 

Ciało ze zdrowym układem immunologicznym, wydolnymi narządami odpowiedzialnymi za eliminację toksyn oraz prawidłowym układem krążenia i nerwowym może poradzić sobie z dużą ilością związków toksycznych. Uważa się, że przewlekłe narażenie organizmu na działanie toksycznych związków oraz ich metabolitów może zaburzać pracę organizmu.

 

W celu przywrócenia pierwotnego stanu zdrowia konieczne jest zastosowanie terapii detoksykacyjnych (detox), które wspomagają naturalny proces oczyszczania. W klinice proponujemy 4 programy detoksykacyjne.

 

Korzyści detoksu:

 

 • Proces odtruwania poprzez spersonalizowane diety oczyszczające, jest niezbędnym ogniwem wpływającym na odnowę ciała i zapobiegającym przewlekłym chorobom takim jak: choroba nowotworowa, choroba wieńcowa, zapalenie stawów, cukrzyca, otyłość, alergie i astmę.
 • Detoks zapobiega powstawaniu chorób przewlekłych i nowotworowych
 • Nowoczesna dieta z nadmiarem białka zwierzęcego, tłuszczy, kofeiny, alkoholu i innych obciążających związków chemicznych, upośledza funkcję komórek i tkanek. Oczyszczenie z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii przywraca homeostazę ustroju oraz witalność.
 • Wzrost sił i energii,
 • Obniżenie ciśnienia krwi,
 • Spadek poziomu cholesterolu LDL i trójglicerydów oraz lepsze wchłanianie witamin i minerałów.
 • Detoksykacja jest kluczowym sposobem utrzymania integralności flory jelitowej, zwiększa odporność na infekcje, alergie i choroby skóry.
 • Po zastosowaniu terapii obserwuje się poprawę psychicznego i fizycznego samopoczucia oraz ustępowanie wielu dolegliwości.

 

 

Czytaj więcej:

Weil, A. (2004). Health and healing: the philosophy of integrative medicine. Houghton Mifflin Harcourt.

Dane kontaktowe

IMC Centrum Zdrowia
ul. Strzelińska 41
55-010 Żerniki Wrocławskie

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00
Umów się!

Masz pytanie?
Skorzystaj z szybkiej formy kontaktu!

  Twoje imię*
  Twój e-mail*
  Twój nr. tel
  Twoja wiadomość*

  Dane kontaktowe

  IMC Centrum Zdrowia
  ul. Strzelińska 41
  55-010 Żerniki Wrocławskie

  Godziny pracy

  Pn-Pt 8:00-19.00 | Sb 9.00-14.00