Wróć do poprzedniej strony

Autor: IMCKlinika

3 produkty na dobry wzrok

zdrowy wzrok

Dobry wzrok wymaga czegoś więcej niż regularnych badań kontrolnych, czytania przy odpowiednim świetle, czy też ograniczenia spędzonego czasu przed ekranem komputera oraz innych urządzeń. Twoja dieta również może mieć pozytywny wpływ na Twój wzrok. 

Dobry wzrok - co jeść?

Dobry wzrok wymaga przyjmowania wielu niezbędnych witamin i minerałów. Mimo wszystko możemy wymienić 3 główne produkty wspomagające utrzymać dobry wzrok:

 

 1. Ciemna, liściasta zielenina, która zawiera luteinę i zeaksantynę, dwa karotenoidy, mogące pomóc w walce z zaćmą i związanym z wiekiem zwyrodnieniem plamki żółtej. Szpinak, jarmuż i warzywa kapustne są ich doskonałym źródłem. Zacznij od zastąpienia sałaty rzymskiej w sałatkach szpinakiem i dodawania większej ilości zieleniny do swoich posiłków.
 2. Słodkie ziemniaki (wraz z dyniami i kantalupami) zawierają mnóstwo karotenoidów, które działają, jako prekursory witaminy A – składnika odżywczego niezbędnego do prawidłowego widzenia i funkcjonowania siatkówki. Prostą i zdrową modyfikacją standardowego posiłku jest upieczenie słodkiego ziemniaka zamiast białego.
 3. Jajka. Już jedno jajko dziennie zwiększy Twój poziom luteiny i zeaksantyny, a także dostarczy do Twojego organizmu związki siarki, które mogą pomóc w zapobieganiu powstawania zaćmy. Wybieraj jajka, wzbogacone w kwas tłuszczowy omega-3, które zawierają wyższy poziom DHA, kolejnego składnika odżywczego dobrego dla oczu. Jeśli nie jesteś fanem jedzenia jajek na śniadanie, dodaj pokrojone, ugotowane na twardo jajko do sałatki na lunch lub kolację.

 

Oprócz wiedzy o tym, co jeść na poprawę wzroku, warto zwracać uwagę na pochodzenie wymienionych produktów. Aby mieć pewność, że produkty które kupujemy zawierają pożądane składniki, dobrze jest wybierać wysokiej jakości żywność ekologiczną, pochodzącą od certyfikowanych producentów.

Dane kontaktowe

IMC Centrum Zdrowia
ul. Strzelińska 41
55-010 Żerniki Wrocławskie

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00
Umów się!

Masz pytanie?
Skorzystaj z szybkiej formy kontaktu!

  Twoje imię*
  Twój e-mail*
  Twój nr. tel
  Twoja wiadomość*

  Dane kontaktowe

  IMC Centrum Zdrowia
  ul. Strzelińska 41
  55-010 Żerniki Wrocławskie

  Godziny pracy

  Pn-Pt 8:00-19.00 | Sb 9.00-14.00