Wróć do poprzedniej strony

Su Dżok

su dżok

Czym jest Su Dżok?

 

Su Dżok (sujok, su jok, su-jok) jest koreańską terapią manualną, polegającą na pobudzaniu odpowiednich punktów na dłoniach i stopach pacjenta w celu łagodzenia dolegliwości fizycznych i psychicznych bez zastosowania leków. 

Su Dżok - na czym polega?

W terapii Su Dżok, dłoń i stopa reprezentują wszystkie organy/meridiany w ciele. Su oznacza rękę, a Dżok oznacza dłoń. Su Dżok można stosować w połączeniu z innymi terapiami, ponieważ nie wywołuje ona żadnych skutków ubocznych.

 

Terapia Su Dżok jest bezpieczna, prosta i łatwa do wykonania nawet przez pacjentów po odpowiednim przeszkoleniu. Ponieważ na dłoniach i stopach znajdują się systemy aktywnych punktów odpowiadających wszystkim organom i częściom ciała, stymulacja tych punktów daje efekt leczniczy. Metoda ta jest uniwersalna. Za pomocą Su Dżok można leczyć różnego rodzaju schorzenia.

Su Dżok - jak wygląda?

Su Dżok jest to metoda stosunkowo prosta i niewymagająca specjalistycznej aparatury, poza ekspercką wiedzą terapeuty. Ponadto zapewnia szerokie możliwości działania: na punkty możemy wpływać igłami, magnesami, ciepłem, przyklejanymi ziarnami, spalaną moksą, aplikatorami, odpowiednimi przyrządami do masażu oraz dłońmi.

 

Terapeuta przez całą sesję stymuluje odpowiednie dobrane punkty na dłoniach i stopach. Punkty te są indywidualne dopasowywane w zależności od Twoich dolegliwości i problemów zdrowotnych.

Su Dżok - jakie korzyści?

Su Dżok niesie za sobą szereg korzyści dla naszego zdrowia:

 

 

Pomaga w leczeniu zaburzeń psychicznych

 

Terapia Su Dżok potrafi wywołać niesamowite efekty w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń psychicznych, takich jak fobie, depresja, lęki, uzależnienia i inne. Dzieje się to za sprawą wzmocnienia stanu fizycznego i psychicznego oraz przywrócenia równowagi.

 

 

Leczy urazy

 

Terapia Su Dżok przynosi ogromne korzyści w przypadku wszelkiego rodzaju urazów związanych z szyją, stopami, dłońmi, stawami i innymi częściami ciała. Metoda ta leczy również stany zapalne, bóle stawów, zespół cieśni nadgarstka, podagrę, a także problemy skórne, rozrodcze i wiele innych.

 

 

Pomaga w zwalczaniu cukrzycy

 

Terapia Su Dżok jest odmianą akupresury, w której do leczenia dolegliwości wykorzystuje się określone punkty na dłoniach i stopach. Wykorzystuje się w niej również nasiona, kamienie półszlachetne oraz stymulację ciśnieniem, które pomagają złagodzić problemy takie jak cukrzyca czy kamica nerkowa.

 

 

Odchudzanie

 

Metoda Su Dżok ma ogromny potencjał w kontrolowaniu otyłości. Terapia ta poprawia krążenie krwi i redukuje nadmiar tłuszczów. W ten sposób pomaga w kontrolowaniu masy ciała. 

 

 

Cena Su Dżok wynosi:

 

  • 200 zł – 45 minut

 

Terapeuta:

Hanna Seńczuk
Terapeuta

Masażu Shiatsu oraz holistycznego podejścia do zdrowia uczyła się w Międzynarodowym Instytucie Makrobiotyki w Szwajcarii, Rosewell Shiatsu Center w Wielkiej Brytanii, Studium Edukacji Ekologicznej na kierunku terapii naturalnych we Wrocławiu oraz licznych seminariach i kursach organizowanych przez Wrocławski Ośrodek Edukacji Makrobiotycznej. Terapii Su- Dżok uczyła się w Moskiewskiej Akademii zdobywając tytuł terapeuty Su-Dżok.