Wróć do poprzedniej strony

Refleksoterapia wielowymiarowa

refleksoterapia wielowymiarowa

Czym jest Refleksoterapia wielowymiarowa?

 

Refleksoterapia wielowymiarowa jest to lecznicza terapia odruchowa, która koncentruje się na stymulowaniu refleksów, czyli punktów wrażliwych na ucisk i zakończeń nerwowych, odpowiadających określonym częściom ciała. Zabieg jest uzupełniony przez masaż i stymulację mięśniowo-nerwową okolic kręgosłupa.

Refleksoterapia wielowymiarowa - na czym polega?

Refleksoterapia wielowymiarowa co istotne wymaga, aby ból lub inna dolegliwość były jednocześnie stymulowane w kilku strefach, gdzie znajdują się ich refleksy, czyli na stopach, dłoniach, małżowinach usznych oraz łydkach.

 

Praca na różnych strefach dotyczących tego samego problemu zdrowotnego daje możliwość głębszego i bardziej skutecznego działania

Refleksoterapia wielowymiarowa - jak wygląda?

Refleksoterapia wielowymiarowa obejmuje refleksoterapię stóp, łydki i podudzi, dłoni oraz aurikuloterapię wraz z masażem i stymulacją mięśniowo-nerwową okolic kręgosłupa.

 

 

Refleksoterapia stóp

 

Stopa ludzka posiada 7200 zakończeń nerwowych, dzięki czemu znacznie polepsza się samopoczucie po zabiegu refleksologii stóp. Zakończenia nerwowe w stopie są połączone z systemem nerwowym, z mózgiem i wszystkimi innymi częściami naszego ciała. Dlatego poprzez ich odpowiednie stymulowanie można odzyskać zdrowie i równowagę emocjonalną.

 

Refleksologia jest wyjątkową metodą używania kciuka i innych palców w celu oddziaływania na refleksy znajdujące się na stopach. Podczas zabiegu opracowujemy całą stopę, aby poruszyć i pobudzić do działania wszystkie funkcje organizmu. U zdrowej osoby zabieg na stopach nie stanowi żadnego problemu, natomiast u osób z różnymi dolegliwościami znajdą się rejony bolesne, które są sygnałem o występowaniu problemu. Korzystanie z zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie do balansu biologicznego, poprawienie krążenia krwi, pomoc w odblokowaniu impulsów nerwowych oraz obniżanie stresu i napięcia nerwowego. Wielkim plusem tej metody jest bezinwazyjność i brak skutków ubocznych oraz fakt, że jest ona uniwersalna i może być stosowana w każdych warunkach.

 

 

Refleksoterapia łydki i podudzi

 

Mięśnie podudzia, piszczel oraz okolice kolana to kolejny mikrosystem naszego organizmu, na którym można znaleźć odpowiedniki poszczególnych narządów i stref ciała. Na kości piszczelowej oraz na tylnej części łydki znajdują się receptory kręgosłupa, bliżej kolana od strony przyśrodkowej receptory miednicy, gdzie pracujemy przy problemach układu rozrodczego. Na podudziu biegną również meridiany żołądka, śledziony-trzustki, nerki, wątroby i  pęcherzyka żółciowego. Stymulowanie punktów, znajdujących się na przebiegu tych meridianów mają m.in. wpływ na układ trawienny, jelita, zaparcia, problemy z pęcherzem moczowym, zaburzenia miesiączkowania, różnorodne bóle lędźwi i kolan.

 

 

Refleksoterapia dłoni

 

To prosta, naturalna i bezinwazyjna metoda „chodzenia” kciuka i palców po rękach, na których znajduje się mapa całego naszego ciała.  Refleksologia rąk bardzo efektywnie uzupełnia się z innymi technikami refleksoterapii.

Aurikuloterapia

 

Masaż ucha czyli aurikuloterapia jest częścią systemu refleksoterapii, który działa poprzez palpację małżowiny usznej.  Opiera się na założeniu, że na naszym uchu znajdują się punkty odpowiadające poszczególnym częściom ciała. Według twórców aurikuloterapii, małżowina uszna swoim kształtem przypomina ludzki płód. Receptory organów wewnętrznych można odnaleźć dokładnie w tych miejscach, w których znajdowałyby się te narządy, gdyby na ucho nałożono miniaturowy model płodu. Jest to wygodny, prosty, skuteczny i bezpieczny sposób pomocy przy różnego rodzaju dolegliwościach. Ta terapia bardzo dobrze uzupełnia inne metody leczenia.

 

 

Masaż i stymulacja mięśniowo-nerwowa okolic kręgosłupa

 

Kręgosłup to spójna struktura kostna, w której skład wchodzi 32-34 kręgi. Pomiędzy nimi znajdują się otwory międzykręgowe, przez które wychodzą nerwy. Każda z par nerwów zasila konkretną część naszego ciała. Gdy posiadamy wiedzę jakie dolegliwości ma pacjent, wtedy celujemy i pobudzamy konkretnie te okolice kręgosłupa, z którego wychodzą nerwy przekazujące sygnał do chorego organu, mięśnia lub innego niedomagającego elementu ciała.

Refleksoterapia wielowymiarowa - ile trwa?

Refleksoterapia wielowymiarowa w zależności od dolegliwości oraz zaleceń terapeuty trwa od 30 minut do 1 godziny.

Refleksoterapia wielowymiarowa - kiedy wskazana?

Refleksoterapia wielowymiarowa wskazana jest zwłaszcza w przypadku:

 

 • Zaburzenia oddychania,
 • Urazy układu kostnego,
 • Przewlekłego bólu głowy,
 • Choroby górnych dróg oddechowych,
 • Artretyzmu,
 • Problemów z zajściem w ciążę
 • Napięcia w miednicy,
 • Rwy kulszowej,
 • Problemów z układem trawiennym, zaparcia,
 • Bólu kolan, kręgosłupa,
 • Stresu i napięcia,
 • Bólu, w szczególności przewlekłego bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
 • Bezsenności.

Refleksoterapia wielowymiarowa - jakie korzyści?

Refleksoterapia wielowymiarowa przynosi korzyści, takie jak:

 

 • złagodzenie sztywności, napięcia i bólu mięśni, stawów
 • dobrze wpływa w przypadku migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz przy bólach kręgosłupa, stosuje się go dla ogólnego odprężenia lub przezwyciężenia stresu.
 • zmniejszenie pobudliwości nerwowej oraz pomaga przy różnego rodzaju niedowładach i bólach neuralgicznych
 • polepsza krążenie krwi w obrębie masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.
 • zrównoważenie przepływu energii witalnej oraz osiągnięcie pełnego stanu odprężenia i relaksacji psychosomatycznej.
 • wpływa na udrożnienie przepływu limfy, uspokojenie autonomicznego układu nerwowego oraz na wyrównanie pracy układu hormonalnego
 • pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.
 • wspiera pracę układu pokarmowego, układu nerwowego, układu oddechowego, układu krążenia, układu limfatycznego/odpornościowego, układu moczowego
 • równoważy emocje, huśtawki nastrojów
 • usprawnia procesy odtruwania ciała z zanieczyszczeń i toksyn

 

 

Cena Refleksoterapii wielowymiarowej wynosi:

 

 • 300 zł – 90 minut

 

Refleksoterapia wielowymiarowa - Terapeuta wykonujący:

Mgr Tomasz Biesiadecki
Terapeuta

Wiedzę i umiejętności z zakresu refleksologii stóp zdobyłem w Studiu Zdrowego Ciała w Ustce, a następnie poszerzyłem ją poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez Polski Instytut Refleksologii. Ta wiedza oraz doświadczenie, które zdobywam w codziennej pracy ze stopami, pozwalają mi na wykonanie solidnego i konkretnego zabiegu refleksologii stóp.