Wróć do poprzedniej strony

Refleksologia stóp

Refleksologia stóp

Co to jest Refleksologia stóp?

 

Refleksologia stóp to masaż, który stymuluje punkty i strefy refleksyjne na stopach, związane z poszczególnymi organami i układami w organizmie człowieka. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej punkty te odpowiadają różnym obszarom ciała i przynoszą wiele korzyści, m.in. redukują stres, wspomagają trawienie i zdrowy sen. 

Refleksologia stóp - na czym polega?

Refleksologia stóp to metoda masażu, w której terapeuta poprzez delikatny ucisk stymuluje wybrane punkty na stopach. Jest to jedna z metod wykorzystywanych w akupresurze.

 

Punkty energetyczne na stopach związane są z narządami wewnętrznymi, układami oraz gruczołami, dlatego ich stymulacja wywołuje efekty w całym organizmie.

 

Refleksologia uwalnia zablokowane kanały energetyczne, aktywizuje prawidłowy przepływ energii i pobudza organizm do regeneracji. Zapewnia relaks zarówno dla ciała, jak i dla umysłu.

Refleksologia stóp - jak wygląda?

W przypadku refleksologii stóp, zabieg wykonywany jest w komfortowej, leżącej pozycji. Licencjonowany terapeuta zdezynfekuje Twoje stopy i powoli, używając rąk, będzie wywierał na nie nacisk.

 

Zabieg ten nie powinien powodować bólu ani dyskomfortu, jednakże w przypadku wystąpienia jakiś nieprzyjemnych objawów poinformuj swojego terapeutę

 

Nie musisz wcześniej przygotowywać się do refleksologii stóp, ale prosimy wziąć pod uwagę poniższe wskazówki:

 

 • Postaraj się przyjść około 10 minut wcześniej, aby wypełnić wszelkie formalności przed wizytą.
 • Poinformuj terapeutę o istotnych chorobach i odbytych zabiegach medycznych, ponieważ refleksologia stóp może być niewskazana dla osób z pewnymi schorzeniami.

Refleksologia stóp - korzyści

Refleksologia stóp może przynieść różnorodne, poparte badaniami korzyści zdrowotne wliczając w to łagodzenie takich objawów jak:

 

 • Zmęczenie
 • Ból pleców
 • Ból mięśni
 • Zmęczone stopy
 • Spuchnięte stopy
 • Opuchnięte nogi
 • Osłabienie
 • Bezsenność
 • Zapalenie stawów
 • Napięcie przedmiesiączkowe
 • Alergie
 • Problemy z trawieniem

 

 

Stres i odprężenie 

 

Jedną z kluczowych korzyści związanych z refleksologią stóp jest odprężenie i zwalczanie stresu. Osiąga się to poprzez wywieranie nacisku na określone punkty na stopach. Refleksologia stóp pomaga poprzez zwiększenie przepływu krwi przez ciało, co pomaga zmniejszyć stres i niepokój oraz obniżyć ciśnienie krwi.

 

W badaniu z 2015 roku autorzy zauważają, że wspólną korzyścią płynącą z refleksologii może być zmniejszenie stresu i wywołanie ogólnego relaksu. Dodatkowo w badaniu zauważono, że refleksologia stóp może być jednym ze sposobów na przerwanie wzorca powtarzającego się stresu związanego ze stylem życia poprzez pomoc systemom ciała w powrocie do ich naturalnego stanu.

 

 

Trawienie

 

Refleksologia stóp może pomóc również w trawieniu. Jeden z punktów refleksyjnych znajdujących się na stopach jest połączony z żołądkiem. Kiedy ten szczególny punkt jest stymulowany, zwiększa się przepływ krwi do żołądka, pomagając w lepszym trawieniu.

 

 

Zmęczenie oczu

 

Refleksologia stóp może pomóc odwrócić część stresu, jaki wywieramy na nasze oczy podczas wykonywania codziennych czynności. Poprzez wywieranie nacisku na odpowiednie punkty, technika ta pomaga rozluźnić napięte mięśnie zmęczone całodziennym patrzeniem w ekrany.

 

 

Poprawa jakości snu

 

Biorąc pod uwagę, że refleksologia stóp może być pomocna w relaksacji i redukcji stresu, nie jest zaskoczeniem, że niektórzy twierdzą, iż może ona również pomóc w promowaniu bardziej spokojnego snu.

 

Ponieważ refleksologia stóp porusza energię i poprawia ogólne krążenie, łatwo jest uzyskać spokojny sen po zabiegu. Większość osób zgłasza natychmiastową ulgę, zwłaszcza w przypadku bólu i niepokoju.

 

 

Cena Refleksologii stóp wynosi:

 

 • 160 zł – 60 minut

 

Terapeuta:

Elżbieta Wrzesień
Terapeuta

Certyfikowany Refleksolog (Międzynarodowa Szkoła Refleksologii i Terapii Meridianowej, dyplom międzynarodowy, dyplom Polskiego Ministerstwa Edukacji (MEN)).
Wykwalifikowana do leczenia niepłodności, torbieli jajników, zaburzeń cyklu menstruacyjnego oraz innych problemów kobiet i mężczyzn. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z kobietami w ciąży.

Tomasz Biesiadecki
Terapeuta

Wiedzę i umiejętności z zakresu refleksologii stóp zdobyłem w Studiu Zdrowego Ciała w Ustce, a następnie poszerzyłem ją poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez Polski Instytut Refleksologii. Ta wiedza oraz doświadczenie, które zdobywam w codziennej pracy ze stopami, pozwalają mi na wykonanie solidnego i konkretnego zabiegu refleksologii stóp.

Jacek Sobieraj

Terapeuta

Ukończyłem szkolenia w zakresie: podstaw medycyny chińskiej, anatomii topograficznej akupunktury, akupunktury w bezsenności i innych zaburzeniach snu, diagnozy z pulsu, strategii TMC dla chorób współczesnych – zintegrowane podejście do diagnozy i terapii, masażu ajurwedyjskiego. Ponadto posiadam stopień mistrzowski naturalnej metody leczenia dr Usui.