Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00

Wróć do poprzedniej strony

Pada Abhyanga – masaż stóp

Czym jest Pada Abhyanga?

 

Pada Abhyanga jest tradycyjną terapią ayurwedyjską, polegającą na nakładaniu na stopy ciepłego oleju ziołowego, a następnie wykonywaniu delikatnego masażu.

Pada Abhyanga - na czym polega?

Pada Abhyanga składa się z dwóch słów: Pada, czyli stopa i Abhyanga, co oznacza wywoływanie specyficznych i specjalnych ruchów na ciele za pomocą delikatnego masażu olejem. Uważa się, że jest to część codziennego reżimu ajurwedyjskiego dla utrzymania dobrego zdrowia, zwanego Dinacharya.

 

Pielęgnacja i zdrowie stóp w znacznym stopniu przyczyniają się do ogólnego dobrego samopoczucia organizmu. Stopy mają pewne punkty nacisku, lub Marmas, które stymulowane pomagają leczyć i rewitalizować różne części ciała.

 

Pada Abhyanga jest jedną z najbardziej relaksujących i odstresowujących procedur i ma wiele korzystnych efektów na umysł i ciało. Różne oleje są używane w zależności od kondycji ciała i występujących stanów chorobowych.

Pada Abhyanga - jak wygląda?

Pada Abhyanga polega na nałożeniu na stopy ciepłego, specyficznego dla Doshy oleju, po czym następuje masaż z wykorzystaniem specjalnych technik i ruchów wykonywany przez dobrze wyszkolonych terapeutów.

 

Techniki masażu stosowane w tym zabiegu są unikalne. Stopy masowane są w sposób synchroniczny, od kostki, przez palce aż do podeszwy, ze szczególnym uwzględnieniem określonych punktów nacisku i Marmas. Techniki takie jak ugniatanie, głaskanie, ciągnięcie i tarcie są stosowane w tej terapii.

 

W zależności od stanu zdrowia przepisywany jest konkretny olejek. Zioła dodawane do olejku są stosowane w leczeniu konkretnych chorób. Po zabiegu można zastosować kąpiel lub zanurzenie stóp w gorącej wodzie.

Pada Abhyanga - Czas trwania

Pada Abhyanga w zależności od oczekiwanego efektu oraz celu terapii powinna trwać od 30 do 60 minut.

Pada Abhyanga - kiedy wskazane?

Pada Abhyanga, wskazania do terapii:

 

 • Doświadczenie Pada abhyanga pozostawia uczucie błogości.
 • Ma działanie zarówno miejscowe jak i ogólnoustrojowe.
 • Na poziomie lokalnym utrzymuje skórę stóp miękką i elastyczną, zapobiega suchości, pękaniu podeszwy, łamliwości paznokci, bólom i sztywności.
 • Jest przydatna w wielu zaburzeniach Vata, dysfunkcjach układu nerwowego, zaburzeniach wzroku, zwłaszcza słabego widzenia (poprzez stymulację punktów energetycznych Marma).
 • Pada abhyanga poprawia krążenie krwi, redukuje stres i zmęczenie oraz wzbogaca jakość snu.

 

 

Pada Abhyanga przynosi korzyści, takie jak:

 

 • Pada abhyanga jest korzystna dla wszystkich zdrowych osób.  Mówi się, że jest to część codziennego reżimu Ayurveda dla dobrego zdrowia (Dinacharya).
 • Jest wskazana na zwalczanie szorstkości, sztywności, bólu, suchości, drętwienia, drżenia, uczucia mrowienia i pęknięć w stopach.
 • Jest doskonała dla osób pracujących w zawodach związanych z obciążeniem stóp, takich jak tancerze, sportowcy, policjanci, pielęgniarki, gimnastycy i generalnie ludzie którzy stoją przez dłuższy czas.
 • Jest przydatna dla osób starszych, w celu zapobiegania lub zatrzymania postępu chorób zwyrodnieniowych.
 • Jest ona przepisywany w stresie psychicznym, zmęczeniu i bezsenność.

 

 

Cena Pada Abhyanga wynosi:

 

 • 450 zł – 150 minut

 

Terapeuta:

Sankar Lal Sivasankaran Nair
Masażysta

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.

Dane kontaktowe

IMC Centrum Zdrowia
ul. Strzelińska 41
55-010 Żerniki Wrocławskie

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00
Umów się!