Czym jest Pada Abhyanga?
Jest to intensywny masaż , odbywający się w specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu, który polega na wykonywaniu określonych ruchów na ciele za pomocą stóp.
Pn-Pt 8:00-19.00 | Sb 9:00-14.00
Czym jest Pada Abhyanga?
Jest to intensywny masaż , odbywający się w specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu, który polega na wykonywaniu określonych ruchów na ciele za pomocą stóp.
Pada Abhyanga składa się z dwóch słów: Pada, czyli stopa i Abhyanga, co oznacza wywoływanie specyficznych i specjalnych ruchów na ciele za pomocą delikatnego masażu olejem. Uważa się, że jest to część codziennego reżimu ajurwedyjskiego dla utrzymania dobrego zdrowia, zwanego Dinacharya.
Pada Abhyanga jest jedną z najbardziej relaksujących i odstresowujących procedur i ma wiele korzystnych efektów na umysł i ciało. Różne oleje są używane w zależności od kondycji ciała i występujących stanów chorobowych.
Terapeuta kontroluje nacisk stóp, balansując na linach podwieszonych pod sufitem. Technika masażu jest bardzo złożona i wymaga dogłębnej wiedzy z zakresu anatomii oraz układu nerwowego. Zabieg rozgrzewa, rozbija i uelastycznia mięsnie i stawy , ułatwia przepływ energii w ciele, oczyszcza je i wzmacnia oraz przywraca równowagę energetyczną .
W zależności od stanu zdrowia przepisywany jest konkretny olejek. Zioła dodawane do olejku są stosowane w leczeniu konkretnych chorób. Po zabiegu można zastosować kąpiel lub zanurzenie stóp w gorącej wodzie.
Masaż trwa 150 minut i zawsze stosowany jest jako seria zabiegów wykonywanych przez siedem, dziewięć lub czternaście dni. Podczas leczenia pacjent powinien utrzymywać zrównoważoną dietę, dbać o odpowiedni czas snu oraz chronić się przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego .
Terapeuta:
Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.
Dzięki regularnym treningom zostałem wprowadzony do systemu medycznego zwanym kalari ćikitsa, który jest blisko związany z ajurwedą. Moim nauczycielem w obu tych dziedzinach jest mieszkający we Wrocławiu mistrz kalarippajattu i terapeuta ajurwedyjski, Sankar Lal Sivasankaran Nair.
Na co dzień pracuję jako terapeuta holistyczny, wykonuję masaże i zabiegi ajurwedyjskie oraz refleksologię.