Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00

Wróć do poprzedniej strony

Masaż tajski Wrocław

masaż tajski Wrocław

Co to jest Masaż tajski?

 

Masaż tajski wykorzystuje techniki delikatnego ucisku i rozciągania w celu rozluźnienia całego ciała. Korzyści płynące z masażu tajskiego obejmują obniżenie stresu, zwiększenie energii i poprawę wyników sportowych.

Masaż tajski - na czym polega?

Masaż tajski jest starożytną praktyką niosącą wiele korzyści, wspieraną przez współczesną naukę. Technika ta może zmniejszyć nasilenie bólów głowy, obniżyć ból dolnej części pleców i stawów, zwiększyć elastyczność, ukoić niepokój i dodać energii umysłowi i ciału

 

Masaż tajski, który wywodzi się z Indii, jest znany od ponad 2500 lat. Pierwotnie uważany za sztukę leczniczą, tradycyjny masaż tajski zawiera w sobie wpływy zarówno medycyny ajurwedyjskiej, jak i tradycyjnej medycyny chińskiej.

 

W przeciwieństwie do typowych masaży typu zachodniego, nie polega on na leżeniu na łóżku do masażu, podczas gdy masażysta nakłada olejek na ciało i ugniata mięśnie oraz punkty nacisku.

 

Zamiast tego, w trakcie masażu osoba leży w pełnym ubraniu na macie na ziemi, podczas gdy masażysta stosuje techniki rozciągania, ciągnięcia i kołysania, aby zmniejszyć napięcie, promować relaks oraz poprawić elastyczność i krążenie.

 

Masaż tajski, czasami określany jako joga wspomagana, skupia się na poprawie przepływu energii w całym ciele.

Masaż tajski - jak wygląda?

Dobrym sposobem na zwizualizowaniem zasady masażu tajskiego jest wyobrażenie sobie, że ktoś układa Twoje ciało w różnych pozach jogi. Podczas masażu tajskiego należy położyć się na podłodze, a licencjonowany masażysta będzie powoli przeprowadzał Twoje ciało przez różne pozycje.

 

W tym celu terapeuta może użyć swoich rąk, kolan, nóg lub stóp, aby pomóc sobie w manipulowaniu Twoim ciałem. Zabieg ten nie powinien  powodować bólu ani dyskomfortu, ale jeżeli doświadczysz jakiś nieprzyjemnych objawów powiadom swojego masażystę.

 

 

Nie musisz przygotowywać się do masażu tajskiego z wyprzedzeniem, ale powinieneś wziąć pod uwagę poniższe rady:

 

  • Postaraj się przyjść około 10 minut wcześniej, aby wypełnić wszelkie formalności przed umówionym spotkaniem.
  • Poinformuj terapeutę o poważnych chorobach i przebytych poważnych zabiegach, ponieważ masaż tajski nie jest bezpieczny dla osób z określonymi schorzeniami.
  • Na wizytę przyjdź w luźnym lub sportowym ubraniu. Staraj się unikać ciasnych ubrań, ponieważ mogą one powodować dyskomfort i ograniczać zakres ruchu podczas masażu.

 

Masaż tajski wykorzystuje również pracę z energią, która polega na wywieraniu nacisku na określone punkty na ciele, aby otworzyć kanały, które poprawią przepływ energii w całym organizmie.

Masaż tajski - jakie korzyści?

Masaż tajski może przynieść różnorodne korzyści zdrowotne, spośród których wiele jest popartych badaniami naukowymi.

 

 

1. Łagodzi ból głowy

 

Jeśli cierpisz na migrenę lub doświadczasz napięciowych bólów głowy, tradycyjny masaż tajski może pomóc złagodzić objawy.

 

W kilku małych badaniach z udziałem pacjentów z przewlekłym bólem głowy, naukowcy odkryli, że masaż tajski zmniejszył zarówno intensywność migreny jak i napięciowego bólu głowy.

 

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem niefarmaceutycznych środków uśmierzających ból głowy, weź pod uwagę, że naukowcy stwierdzili, iż korzyści płynące z masażu tajskiego mogą trwać od kilku dni do około nawet 15 tygodni.

 

 

2. Zmniejsza ból pleców

 

Masaż tajski może być skutecznym, niefarmakologicznym sposobem na zmniejszenie bólu pleców.

 

Naukowcy z Tajlandii zbadali wpływ masażu tajskiego na grupę 120 osób z niespecyficznym bólem dolnej części pleców. Połowa badanej grupy była leczona masażem tajskim, a reszta innymi zachowawczymi technikami leczenia, które obejmowały mobilizację stawów (technika, która polega na wywieraniu nacisku), gorące okłady i ręczne rozciąganie bolesnych obszarów.

 

Obie grupy były leczone dwa razy w tygodniu przez 4 tygodnie i w obu grupach nastąpiło znaczne złagodzenie bólu.

 

Inne badania wykazały, że masaż tajski zmniejsza bóle pleców związane z punktami spustowymi (napiętymi, bolesnymi skupiskami mięśni) w górnej części pleców.

 

 

3. Łagodzi sztywność i ból stawów

 

Masaż tajski może poprawić funkcjonowanie stawów, jeśli odczuwasz ból i sztywność podczas ruchu.

 

W jednym z badań, naukowcy zastosowali program masażu tajskiego połączonego z ćwiczeniami z różdżką, aby zbadać wpływ tego typu terapii na osoby cierpiące na zapalenie stawu kolanowego.

 

Wyniki badań wykazały, że uczestnicy odczuwali mniejszy ból i chodzili z większą łatwością po 8-tygodniowym programie zajęć.

 

Z kolei w innym badaniu z udziałem 60 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, naukowcy odkryli, że 3 tygodnie masażu tajskiego przyniosły taką samą ulgę w bólu jak stosowanie ibuprofenu.

 

 

4. Zwiększa elastyczność i zakres ruchu

 

Jeśli ograniczony zakres ruchu i pogorszona elastyczność wpływają na Twoją sprawność sportową lub utrudniają poruszanie się, masaż tajski może pomóc Ci w tym pomóc.

 

Trzydziestu czterech piłkarzy wzięło udział w eksperymencie mającym na celu sprawdzenie wpływu masażu tajskiego na sprawność fizyczną. Po otrzymywaniu masażu tajskiego trzy razy dziennie w ciągu 10 dni, piłkarze wykazali znaczną poprawę w ich zdolności do wykonywania ćwiczeń z kategorii “siadania i sięgania”.

 

Naukowcy stawiają hipotezę, że wzrost elastyczności może być spowodowany tym, że masaż tajski wykazuje właściwość poprawiania przepływu krwi i dostarczania tlenu do mięśni. To z kolei może przyczynić się do zmniejszenia bólu i zrostów mięśniowych.

 

Naukowcy odkryli również, że zabiegi masażu tajskiego poprawiły szybkość i zwinność zawodników na boisku.

 

 

5. Łagodzi niepokój

 

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów terapii masażem jest poczucie spokoju i relaksu, jakie może ona przynieść.

 

Chociaż masaż tajski jest bardziej energiczny niż inne formy terapii masażem, wykazano, że obniża on poziom niepokoju i zwiększa systemowe poczucie spokoju.

 

Badania wykazały, że osoby korzystające z masażu tajskiego osiągają niższe wyniki w testach stresu psychologicznego.

 

Skany mózgu osób, poddanych masażowi tajskiemu wskazały na większe rozluźnienie i znacznie niższy poziom lęku niż u osób, stosujących zabiegi fizykoterapeutyczne w tych samych warunkach.

 

 

6. Przywraca energię

 

Masaż tajski wykorzystuje ruchy całego ciała, z których wiele przypomina jogę. Z tego powodu wiele osób twierdzi, że po zakończeniu sesji masażu tajskiego czują się nie tylko zrelaksowani, ale również odmłodzeni.

 

W jednym z badań, naukowcy porównali wpływ masażu tajskiego i szwedzkiego na osoby, które były zmęczone.

 

Wyniki z wywiadów uzyskanych od uczestników po przeprowadzonym badaniu wykazały, że osoby, które otrzymywały masaż tajski czuł się psychicznie ożywione i “fizycznie naenergetyzowane”. 

 

 

Cena Masażu tajskiego wynosi:

 

  • 260 zł – tradycyjny, 120 minut
  • 170 zł – częściowy, 60 minut

 

Terapeuta:

Tomasz Wolak
Terapeuta

Opolanin z urodzenia, podróżnik z ciekawości… W wieku 22 lata ciekawość poprowadziła go do podróży po Europie. Po paru latach poznawania naszego kontynentu osiadł na dłużej we Francji, gdzie w klasztorze buddyjskim odbył dwa trzyletnie odosobnienia medytacyjne pod kierunkiem Lamy Geundyna, poznając i ćwicząc różne metody medytacji.

Dane kontaktowe

IMC Centrum Zdrowia
ul. Strzelińska 41
55-010 Żerniki Wrocławskie

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00
Umów się!