Wróć do poprzedniej strony

Masaż shiatsu

masaż Shiatsu

Czym jest Masaż shiatsu?

 

Terapia masażem shiatsu polega na wykorzystaniu palców, kciuków i dłoni do wywierania nacisku na różne obszary ciała w celu złagodzenia stresu, leczenia bólu i chorób oraz przyczynienia się do ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia pacjenta.

Masaż shiatsu - na czym polega?

Masaż Shiatsu jest formą terapeutycznej pracy z ciałem pochodzącą z Japonii. Wykorzystuje techniki ugniatania, uciskania, łagodzenia, stukania i rozciągania. Wykonuje się ją bez olejków, w lekkim, wygodnym ubraniu.

 

Nazwę „Shiatsu” tłumaczy się, jako “nacisk palców”. Istnieją różne style Shiatsu, z których wszystkie mają korzenie w jednym z trzech systemów rozwiniętych w Japonii na początku 1900 roku w wyniku odrodzenia tradycyjnych japońskich terapii medycznych, w tym akupunktury i masażu Anma. Shiatsu powstało w wyniku integracji tradycyjnych japońskich terapii manualnych z nowoczesną zachodnią wiedzą medyczną

 

Shiatsu to nieinwazyjna terapia, która pomaga zredukować stres, przyczyniając się do dobrego samopoczucia.   

Masaż shiatsu - jak wygląda?

Masaż shiatsu rozpoczyna się od oceny przez terapeutę Twojego stanu, aby określić wzorce nierównowagi, które mogą być obecne ciele. Ważne jest, aby ocenić „stan Qi”, tak, aby terapeuta mógł przeprowadzić najbardziej efektywną sesję terapeutyczną.

 

Następnie terapeuta opracowuje plan, który zapewni Ci największą korzyść terapeutyczną, zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami.

 

Shiatsu wykorzystuje różne techniki manualne, w tym uciskanie, ugniatanie, głaskanie, stukanie i rozciąganie, aby wspierać prawidłowy ruch Qi (energii) ciała. W sytuacji, w której Twoja energia jest niska lub na niedostatecznym poziomie, terapeuta zastosuje określone techniki, aby wzmocnić i ożywić Qi.

 

Jeżeli jesteś nadmiernie zestresowany albo niespokojny, terapeuta wykorzystuje techniki mające na celu rozproszenie „nadmiaru” energii. W ten sposób Qi zostanie wyregulowana. Celem Shiatsu jest złagodzenia dolegliwości, przywrócenie równowagi i promowanie zdrowia.

 

Regularny program pielęgnacyjny Shiatsu jest doskonałym sposobem na utrzymanie dobrego samopoczucia i poprawę witalności. Program ten będzie różnił się dla każdej osoby.

 

Dla niektórych, jedna sesja Shiatsu w miesiącu może być dobrym sposobem na utrzymanie równowagi. W przypadku innych, stresująca praca, wymagania rodzinne, zbyt aktywny tryb życia, brak ruchu lub inne czynniki mogą sprawiać, że pacjent będzie wymagać bardziej regularnych sesji Shiatsu.

Masaż shiatsu - jakie wskazania?

Masaż Shiatsu może być stosowany w leczeniu szerokiej gamy schorzeń wewnętrznych, mięśniowo-szkieletowych i emocjonalnych. Uważa się, że ten rodzaj masażu zmniejsza sztywność mięśni, stymuluje skórę, wspomaga trawienie i wpływa pozytywnie na układ nerwowy.

 

Shiatsu jest stosowane w leczeniu wielu przewlekłych schorzeń, takich jak bóle głowy, PMS, zaburzenia trawienia, zmęczenie, bezsenność, fibromialgia, stres, niepokój oraz bóle mięśniowo-szkieletowe, wliczając w to bóle dolnej części pleców, szyi i stawów.

 

Efekt masażu shiatsu może być stymulujący i ożywczy lub uspokajający i sedatywny, w zależności od celu sesji.

 

 

Masaż Shiatsu przynosi korzyści, takie jak:

 

 • Przywraca i utrzymuje energię organizmu. Jest szczególnie pomocny dla osób cierpiących z powodu zmęczenia i ogólnego osłabienia
 • Poprawia krążenie
 • Zmniejsza stres i napięcie, a także niepokój i depresję
 • Zapewnia ulgę od bólu głowy
 • Wspomaga regenerację po zwichnięciach i podobnych urazach
 • Pomaga przynieść ulgę osobom cierpiącym na artretyzm
 • Zmniejsza problemy związane ze sztywnością karku i ramion, a także bóle pleców (wliczając w to rwę kulszową)
 • Wspiera leczenie kaszlu, przeziębienia i innych problemów z zatokami i układem oddechowym
 • Pomaga osobom borykającym się z bezsennością
 • Pomaga w leczeniu tak różnych schorzeń, jak zaburzenia trawienia, problemy z jelitami, poranne mdłości i problemy menstruacyjne

 

 

Cena Masażu shiatsu wynosi:

 

 • 200 zł – 60 minut

 

Terapeuta:

Tomasz Wolak

Terapeuta

Opolanin z urodzenia, podróżnik z ciekawości… W wieku 22 lata ciekawość poprowadziła go do podróży po Europie. Po paru latach poznawania naszego kontynentu osiadł na dłużej we Francji, gdzie w klasztorze buddyjskim odbył dwa trzyletnie odosobnienia medytacyjne pod kierunkiem Lamy Geundyna, poznając i ćwicząc różne metody medytacji.