Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00

Wróć do poprzedniej strony

Masaż relaksacyjny Wrocław

masaż relaksacyjny Wrocław

Czym jest Masaż relaksacyjny?

 

Masaż relaksacyjny jest zabiegiem obejmującym całe ciało, który wykorzystuje ucisk, głaskanie i pocieranie skóry, aby pomóc Ci się zrelaksować. Jest to rodzaj masażu, który możesz wybrać, jeśli chcesz się zrelaksować i dać się rozpieścić.

Masaż relaksacyjny - na czym polega?

Większość zabiegów masażu wykonywana jest w różnych celach, przy okazji prowadząc do Twojego odprężenia. W przypadku masażu relaksacyjnego to Twoje odprężenie jest głównym celem.

 

Z tego powodu jest to jeden z najbardziej kompletnych i odprężających masaży, jakie można sobie zafundować. Masaż relaksacyjny jest zazwyczaj zabiegiem obejmującym całe ciało z wykorzystaniem łagodnej muzyki, delikatnego oświetlenia i aromaterapeutycznych olejków eterycznych.

 

Podczas długiego, luksusowego masażu wykorzystywane są wszystkie techniki masażu wliczając w to długie pociągnięcia, delikatne ugniatanie i rolowanie skóry i mięśni, a także rytmiczne kołysanie na boki.

 

Jest to zabieg pasywny. W większości przypadków nie ma potrzeby rozciągania się albo przyjmowania pozycji podobnych do tych stosowanych w jodze, jak to ma miejsce np. w masażu tajskim. Po prostu leżysz i cieszysz się zabiegiem.

 

Dobry masaż relaksacyjny łagodzi stres i napięcie mięśni, a także sprawia, że czujesz się dobrze. Osiąga się to dzięki ogólnym korzyściom płynącym z masażu: poprawia on krążenie i przepływ krwi (dzięki czemu organy i skóra otrzymują więcej tlenu) oraz wspomaga drenaż limfatyczny.

 

Niezależnie od tego, czy jest to masaż całego ciała czy masaż samych pleców, ten rodzaj masażu terapeutyczego pomaga złagodzić ból pleców i karku, rozbijając uporczywe węzły i napięte tkanki miękkie.

 

Masaż relaksacyjny zachęca organizm do trawienia pokarmów i pozbywania się toksyn, a także pomaga lepiej spać. Ten typ masażu pomoże również złagodzić bóle mięśni i zwichnięcia oraz wsprzeć proces gojenia się urazów skóry.

 

Ludzie instynktownie odczuwają potrzebę, aby masować i przytulać innych w celu zapewnienia im komfortu. Masaż relaksacyjny wykorzystuje ten naturalny instynkt i płynie z jego tokiem. 

Masaż relaksacyjny - jak wygląda?

Ponieważ jest to zabieg dotyczący całego ciała, otrzymasz ręczniki lub szlafrok do owinięcia się, w które można się przebrać w osobnym pomieszczeniu. Podczas masażu będziesz leżeć na poduszkach stołu do masażu lub stołu zabiegowego, a masażysta umiejętnie ułoży ręczniki w taki sposób, aby chronić Twoją prywatność.

 

Jeśli nie czujesz się w pełni komfortowo i chcesz zachować niektóre ze swoich ubrań, zrób to. To jest Twój masaż i musisz czuć się swobodnie, jeśli masz zamiar się w pełni zrelaksować!

 

Nasz masażysta będzie pracował w taki sposób, jaki Tobie odpowiada. Pomieszczenie jest ciche, prywatne i ciepłe. W przeciwieństwie do innych zabiegów, takich jak masaż sportowy, fizjoterapia czy refleksologia, masaż relaksacyjny nie wymaga zazwyczaj szczegółowego omówienia, jednakże przed przystąpieniem do zabiegu należy poinformować terapeutę o wszelkich problemach fizycznych albo innych zabiegach medycznych, które otrzymujesz.

 

Korzyści z jednego masażu relaksacyjnego mogą trwać przez kilka dni, ale trzeba dać mu na to szansę. Postaraj się nie planować żadnych gorączkowych działań bezpośrednio po masażu. Zapewnimy Ci możliwość położenia się albo zdrzemnięcia po zakończonym masażu

Masaż relaksacyjny - jakie korzyści?

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów masażu, korzyści z masażu relaksacyjnego zazwyczaj utrzymują się przez kilka dni po zabiegu.

 

 

Pomimo tego, że nie jest lekarstwem na każdy problem zdrowotny, regularne korzystanie z masażu, a w szczególności masażu relaksacyjnego, może przynieść następujące korzyści:

 

 • Zmniejsza ból pleców i szyi  
 • Obniża ciśnienie krwi (przynajmniej na jakiś czas)
 • Poprawia krążenie obwodowe
 • Poprawia koloryt i wygląd skóry
 • Poprawia motorykę przewodu pokarmowego, a tym samym usprawnia wypróżnianie i ogólne trawienie
 • Zmniejsza napięcie mięśniowe, np. łagodzi napięciowe bóle głowy
 • Łagodzi wszelkie objawy związane ze stresem. Może to obejmować wzmocnienie układu odpornościowego po regularnym zabiegom poddawaniu się zabiegom
 • Poprawia sen
 • Wspomaga gojenie się drobnych otarć skóry
 • Przyspiesza gojenie się urazów tkanek miękkich
 • Poprawia zakres ruchu
 • Promuje odprężenie

 

 

Cena Masażu relaksacyjnego wynosi:

 

 • 170 zł – 60 minut

 

Terapeuta:

Tomasz Wolak
Terapeuta

Opolanin z urodzenia, podróżnik z ciekawości… W wieku 22 lata ciekawość poprowadziła go do podróży po Europie. Po paru latach poznawania naszego kontynentu osiadł na dłużej we Francji, gdzie w klasztorze buddyjskim odbył dwa trzyletnie odosobnienia medytacyjne pod kierunkiem Lamy Geundyna, poznając i ćwicząc różne metody medytacji.

Dane kontaktowe

IMC Centrum Zdrowia
ul. Strzelińska 41
55-010 Żerniki Wrocławskie

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00
Umów się!