Wróć do poprzedniej strony

Masaż Lomi Lomi Wrocław

masaż lomi lomi Wrocław

Co to jest masaż Lomi Lomi?

 

Lomi Lomi to tradycyjny hawajski masaż wykonywany w gabinecie we Wrocławiu, który wykorzystuje kombinację technik ugniatania, olejków orzechowych oraz tańca, aby przywrócić pełny potencjał sił życiowych i energii oraz uspokoić całe ciało. Jest on również znany jako egzotyczny rytuał „kochających dłoni”.

Masaż Lomi Lomi - na czym polega?

W języku hawajskim “Lomi Lomi” oznacza „pocierać pocierać” i odzwierciedla szerokie, płynne pociągnięcia wykonywane palcami, kciukami, całymi dłońmi, ramionami i łokciami terapeuty. Aby zapewnić gładkość ruchów i odżywić skórę w trakcie zabiegu wykorzystywane są zazwyczaj nawilżające oleje makadamia, palmowe i kokosowe.

 

Masaż Lomi Lomi działa delikatnie, ale głęboko na mięśnie, poprawia krążenie krwi i pozwala odbiorcy zrelaksować się i poddać pielęgnującemu dotykowi. Długie, ciągłe pociągnięcia masażu mają na celu pomóc ciału uwolnić się od starych wzorców i zachowań, które mogą być przyczyną wielu stresów i napięć. Ten magiczny rytuał przeprowadzany z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych olejków i świec może pomóc poprawić ruchomość stawów, przemianę materii oraz obieg limfy. Zabieg jest zalecany między innymi osobom, które często uskarżają się na bóle pleców, żyją w przewlekłym stresie i napięciu, doświadczają wypalenia zawodowego.

Masaż Lomi Lomi - jak wygląda?

Hawajski masaż Lomi Lomi jest wykonywany z osobą leżącą na ręcznie tkanej macie na podłodze. Praktyka uzdrawiania zazwyczaj rozpoczyna się od chwili bezruchu, czasami z rękami terapeuty spoczywającymi lekko na plecach odbiorcy. Podczas tego momentu bezruchu, terapeuta poprzez praktykę uważności, wspiera proces terapeutyczny.

 

Terapeuta będzie pracował w intuicyjny sposób z Twoim ciałem, stosując płynne, rytmiczne pociągnięcia, aby uwolnić i przesunąć napięcia. Masaż Lomi Lomi nie ma jednego ustalonego formatu, więc żadne dwa masaże hawajskie nie są takie same. Masowanie może być powolne i relaksujące lub szybsze i bardziej pobudzające, w zależności od tego, jak zareaguje Twoje ciało. Może się zdarzyć, że terapeuta będzie masować dwie różne części ciała jednocześnie – ma to na celu powstrzymanie mózgu przed skupieniem się na jednym obszarze, a tym samym wspierać odprężenie. Masaż Lomi Lomi czasami jest wykonywany przez dwóch terapeutów jednocześnie, aby wzmocnić efekt. Charakterystyczne dla tego egzotycznego rytuału jest masowanie przedramionami oraz dłońmi.

 

Twój masażysta może wykonywać pociągnięcia wzdłuż całego Twojego ciała lub w sposób nazywany “pod ciałem”, lekko rozciągając kończyny i ostrożnie obracając stawy. Techniki te mają na celu uwolnienie przepływu energii, a masażysta wykona je bardzo delikatnie, pozostając w Twojej strefie komfortu.

 

Nie zdziw się, jeśli Twój terapeuta (szczególnie, jeśli jest to tradycyjny praktyk Lomi Lomi) będzie nucił w różnych momentach w trakcie masażu. Nucenie ma na celu wytworzenie wibrującej energii sprzyjającej uwalnianiu blokad w ciele. Dodatkowo stosowane techniki taneczne i ruchy hula są ważne dla utrzymania wysokiego przepływu energii. Po masażu hawajskim poczujesz się błogo zrelaksowany i pokrzepiony od stóp do głów. Znajdź czas i rozkoszuj się efektami egzotycznego rytuału prosto z rajskich wysp archipelagu hawajskiego.

Masaż Lomi Lomi - ile trwa?

Jedna sesja masażu Lomi Lomi trawa zazwyczaj od 30 minut do 1 godziny. Czas dobierany jest na podstawie reakcji ciała na terapię oraz oczekiwanych rezultatów.

Masaż Lomi Lomi - jakie korzyści?

Lomi Lomi to masaż pochodzący z Hawajów, który traktuje ciało i umysł, jako jedną całość.

 

 

Uważa się, że do pozytywnych efektów tego masażu można zaliczyć:

 

 • Uwolnienie napięcia
 • Głębokie odprężenie
 • Przepływ energii i przypływ chęci do działania
 • Wspomaganie przepływu krwi i limfy
 • Detoksykację
 • Lepszą elastyczność stawów
 • Odmłodzenie ciała
 • Zaszczepienie poczucia spokoju, harmonii i dobrego samopoczucia

 

Na Hawajach Masaż Lomi Lomi stosuje się w leczeniu dzieci z rozstrojem żołądka oraz do uspokajania kobiet w trakcie porodu. 

 

 

Cena Masażu Lomi Lomi wynosi:

 

 • 360 zł – z sauną, 120 minut
 • 320 zł – bez sauny, 90 minut
 • 410 zł – z sesją oddechową

 

Terapeuta:

Joanna Rybacka

Terapeuta

Jestem certyfikowaną masażystką Lomi Lomi Nui w systemie Aloha International. Jestem Trenerem Oddechu, absolwentką szwedzkiej Prana Vision School. W ostatnich latach studiowałam Psychologię Kliniczną. Wierzę, że nasze Ciało mówi do nas i w nim najwyższa mądrość. Dlatego popieram łączenie terapii klasycznej z pracą z ciałem poprzez masaż, oddech, ruch tak aby móc poczuć ciało, usłyszeć je i uzdrowić.

Masz pytanie?
Skorzystaj z szybkiej formy kontaktu!

  Twoje imię*
  Twój e-mail*
  Twój nr. tel
  Twoja wiadomość*

  Dane kontaktowe

  IMC Centrum Zdrowia
  ul. Strzelińska 41
  55-010 Żerniki Wrocławskie

  Godziny pracy

  Pn-Pt 8:00-19.00 | Sb 9.00-14.00