Wróć do poprzedniej strony

Marma Abhyanga

Marma Abhyanga

Czym jest Marma Abhyanga?

 

Marma Abhyanga jest specjalnym, terapeutycznym masażem ajurwedyjskim, który wykorzystuje technikę akupresury na punktach Marma. Powoduje to przepływ Prany (energii życiowej) przez drobne kanały w ciele, przywracając równowagę w organizmie. Marma Abhyanga równoważy, oczyszcza i harmonizuje wszystkie układy organizmu.

Marma Abhyanga - na czym polega?

Marma to słowo z sanskrytu oznaczające „siedzibę Prany lub Vayu” i oznacza punkty energii życiowej w ciele. Zgodnie z klasycznymi definicjami, Marma to konglomeraty dwóch lub więcej stykających się struktur (mięśni, kości, ścięgien, tętnic, żył, splotów i stawów).

 

Istnieje 107 takich Marmas, które tworzą kluczowe struktury w ludzkim ciele. Stymulowanie tych centrów energii wpływa na poprawę stanu zdrowia, podczas gdy ich uszkodzenie może spowodować chorobę, a nawet śmierć. Masaż Marma różni się od innych rodzajów masażu na całym świecie. Wiedza o Marmie stanowi integralną część ajurwedyjskiej terapii masażem.

Marma Abhyanga - jak wygląda?

Abhyanga (aplikacja olejów) na całe ciało wykonywana jest przy użyciu olejów specyficznych dla konkretnej Doshy. Terapeuta koncentruje się na punktach Marma, aby pobudzić przepływ krwi i wzmocnić mięśnie w okolicy połączeń nerwowo-mięśniowych.

 

Używając palców, kciuków i dolnej części dłoni, specjalista wywiera nacisk na różne ośrodki i obszary na ciele. Po masażu następuje Swedana (rozgrzewanie np. parą wodną).

Marma Abhyanga - czas trwania

Marma Abhyanga w zależności o oczekiwań oraz celu terapii, może trwać od 60 do 90 minut.

 

W zależności od schorzenia masaż Marma może być łączony z innymi metodami leczenia.

Marma Abhyanga - kiedy wskazane?

Marma Abhyanga jest wskazana w przypadku:

 

  • Różne rodzaje bólu wliczając w to ból głowy albo całego ciała,
  • Sztywność,
  • Choroby stawów, nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa, rwa kulszowa, zarostowe zapalenie torebki stawowej stawu ramiennego, skurcze mięśni,
  • Zaburzenia równowagi psychicznej, lęki, depresja, fobie, stres, zmęczenie,
  • Problemy z trawieniem, utrudnione wypróżnienia,
  • Schorzenia układu oddechowego,
  • Problemy z gospodarką hormonalną,
  • Zaburzenia neurologiczne, takie jak rwa kulszowa, lumbago, paraliż i parestezje, drżenie, hemiplegia, paraplegia,
  • Choroby mięśni, takie jak skurcze, miastenia, dystrofia mięśniowa/atrofia, ściągnięcia mięśni i węzły,
  • Cukrzyca i wiele innych schorzeń,
  • Dodatkowo, osoby zdrowe mogą odnieść wiele korzyści z tego odmładzającego masażu

 

 

Marma Abhyanga przynosi korzyści, takie jak:

 

  • Zmniejszenie stresu i uśmierzenie bólu,
  • Odmłodzenie i relaks,
  • Podniesienie poziomu energii i pozytywnego nastawienia umysłu,
  • Prawidłowe funkcjonowanie układów ciała.

 

Masaż Marma daje unikalne doświadczenie poprzez systematyczny ucisk na punkty witalne, uwalniając Cię od obciążeń ciała i umysłu!

 

 

Cena Marma Abhyanga wynosi:

 

  • 410 zł – 120 minut

Terapeuta:

Sankar Lal Sivasankaran Nair
Terapeuta

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.

Paweł Feduch
Terapeuta

Dzięki regularnym treningom zostałem wprowadzony do systemu medycznego zwanym kalari ćikitsa, który jest blisko związany z ajurwedą. Moim nauczycielem w obu tych dziedzinach jest mieszkający we Wrocławiu mistrz kalarippajattu i terapeuta ajurwedyjski, Sankar Lal Sivasankaran Nair.

Na co dzień pracuję jako terapeuta holistyczny, wykonuję masaże i zabiegi ajurwedyjskie oraz refleksologię.

Monika Wołk
Masażysta

Jestem ayurwedyjską terapeutką, mam na imię Monika i doskonale wiem, co to znaczy mieć MOC, jak i mieć NIEMOC. Kilka lat temu w niemocy postanowiłam sobie, że bardzo chciałabym poczuć się dobrze – rozpoczęłam więc swoją podróż ku dobrostanowi.