Wróć do poprzedniej strony

Kizhi

kizhi

Co to jest Kizhi?

 

Kizhi to jedna z najbardziej znanych terapii ajurwedyjskich polegającej na użyciu ciepłego okładu zawierającego zioła, proszki ziołowe, ryż lub piasek i masażu całego ciała lub określonych jego części w celu wzmocnienia, oczyszczenia lub odmłodzenia ciała, umysłu i duszy.

Kizhi - na czym polega?

Kizhi jest prawdopodobnie najbardziej popularnym, jak również jednym z najważniejszych zabiegów ajurwedyjskich, znanym również jako Sankara Sweda lub Pinda Sweda.

 

W zależności od rodzaju użytego materiału, Kizhi jest klasyfikowane jako PodiKizhi, które wykorzystuje suche sproszkowane zioła, ElaKizhithat korzystające z surowch ziół, głównie liści i korzeni, NavaraKizhi ze specjalnym ryżem Navara i ManalKizhi, podczas którego stosuje się cząstki piasku.

Kizhi - jak wygląda?

Kizhi jest zsynchronizowanym zabiegiem ajurwedyjskim wykonywanym na całym ciele lub jego części. Rodzaj wykorzystywanych składników może się różnić w zależności od leczenia/problemów zdrowotnych danej osoby.

 

Masowanie odbywa się przy pomocy specjalnych wiązanek i przeprowadza za pomocą uderzeń z lekkim naciskiem lub stosując okrężne ruchy na określonych częściach ciała, doprowadzając do ich pocenia za sprawą ciepła i zawartości wykorzystywanej wiązanki. Masaż ajurwedyjski Kizhi zapewnia suche ciepło dla zaostrzonych stanów Vata i Vatakapha.

Kizhi - Czas trwania

Kizhi w zależności od potrzeb i oczekiwań może trwać od od 45 minut do 1 godziny.

Kizhi - kiedy wskazane?

Kizhi jest przydatną ajurwedyjską techniką leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, spondylozy, skurczów mięśni, otyłości, obrzęków, cukrzycy i bólu pleców.

 

 

Khizi jest również stosowane w przypadku:

 

Leczeniu bólu

 

Bóle i dolegliwości związane ze stawami i szkieletem mięśniowym są spowodowane nasileniem Vata i Vata-pitta. Ciepło wytwarzane podczas Kizhi pomaga zredukować nasilenie vata, dzięki czemu natychmiast łagodzi ból. Co więcej, zwiększone ukrwienie spowodowane ciepłem pomaga w odzyskaniu zdrowia po bólu mięśni.

 

 

Obniżeniu stresu

 

Wzmocnione krążenie zmniejsza stres, wpływając na poprawę samopoczucia.

 

 

Cena Kizhi wynosi:

 

  • 400 złDhania kizhi, 60 minut
  • 480 złPodi kizhi, 60 minut
  • 400 złMix kizhi, 80 minut
  • 480 złNjavara kizhi, 90 minut

Terapeuta:

Sankar Lal Sivasankaran Nair
Terapeuta

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.

Paweł Feduch
Terapeuta

Dzięki regularnym treningom zostałem wprowadzony do systemu medycznego zwanym kalari ćikitsa, który jest blisko związany z ajurwedą. Moim nauczycielem w obu tych dziedzinach jest mieszkający we Wrocławiu mistrz kalarippajattu i terapeuta ajurwedyjski, Sankar Lal Sivasankaran Nair.

Na co dzień pracuję jako terapeuta holistyczny, wykonuję masaże i zabiegi ajurwedyjskie oraz refleksologię.

Dane kontaktowe

IMC Centrum Zdrowia
ul. Strzelińska 41
55-010 Żerniki Wrocławskie

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00
Umów się!