Czym jest Pizhichil?
Pizhichil jest ayurwedyjską terapią stosowaną wspierająco w leczeniu chorób reumatycznych, takich jak zapalenie stawów oraz paraliżu, hemiplegii, choroby Parkinsona, impotencji i zaburzeń nerwowych.
Pn-Pt 8:00-19.00 | Sb 9:00-14.00
Czym jest Pizhichil?
Pizhichil jest ayurwedyjską terapią stosowaną wspierająco w leczeniu chorób reumatycznych, takich jak zapalenie stawów oraz paraliżu, hemiplegii, choroby Parkinsona, impotencji i zaburzeń nerwowych.
Pizhichil to najlepszy zabieg odmładzający Ayurwedy, będący prawdziwy darem pozwalającym znów stać się młodym. Pizhichil zwany również Sarvangadhara, może być zdefiniowany jako proces, który jest tradycyjnie używany do namaszczenia całego ciała klienta.
Podczas tego zabiegu, oleje ziołowe zostają nakładane w specjalny, rytmiczny sposób przez wyszkolonych terapeutów na całe ciało pacjenta, nieprzerwanie przez około 60 do 90 minut. Zabieg powtarzany jest przez okres od 7 do 21 dni.
Podczas tego specjalnego zabiegu z kawałka materiału, okresowo zanurzonego w naczyniu z olejem, wyciska się na ciało pacjenta drogocenny ciepły olej leczniczy, wykonując przy tym delikatny rytmiczny masaż. Zabieg wykonują przeszkoleni terapeuci pod nadzorem lekarza.
W trakcie procedury pacjent powinien przyjąć siedem standardowych pozycji, tak aby żaden obszar ciała nie został zakryty. Najważniejszym punktem do zapamiętania podczas wykonywania Pizhichil lub Sarvangadhara jest fakt, że metoda Pizhichil polega na zastosowaniu 5 kwart ciepłego oleju ziołowego, który jest podawany delikatnymi, ciągłymi ruchami wokół ciała danej osoby.
Pizhichil w zależności od celu i oczekiwań względem zabiegu trwa od 30 do 90 minut.
Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.
Dzięki regularnym treningom zostałem wprowadzony do systemu medycznego zwanym kalari ćikitsa, który jest blisko związany z ajurwedą. Moim nauczycielem w obu tych dziedzinach jest mieszkający we Wrocławiu mistrz kalarippajattu i terapeuta ajurwedyjski, Sankar Lal Sivasankaran Nair.
Na co dzień pracuję jako terapeuta holistyczny, wykonuję masaże i zabiegi ajurwedyjskie oraz refleksologię.