Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00

Wróć do poprzedniej strony

Joga Iyengara

Praktyka polega na uważnym wejściu w pozycję (asanę) i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas. Ćwiczący stale docierają do granic swoich możliwości i przechodząc je osiągają postępy i terapeutyczne efekty.

 

Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu.

Joga Iyengara - terminy warsztatów

15 stycznia 2022, 9:15 – 11:15

 

Obudź stopy oraz dłonie i przestań narzekać na bóle kolan, barków i kręgosłupa. Bolą mnie – kolana, nadgarstki, lędźwia, mam beton w barkach… A czy używasz stóp i dłoni? Co za pytanie…

 

Oczywiście, przecież chodzę, piszę itd. Ale… nie jest to takie oczywiste. Będziemy uczyć się jak zmniejszyć napięcie w tych newralgicznych miejscach dzięki odczuwaniu i używaniu dłoni i stóp.

 

 

26 marca 2022, 9:15 – 11:15

 

Gardło, tarczyca, niewypowiedziane emocje… Jak praktyka jogi może pomóc? Obszar pomiędzy głową a klatką piersiową jest jak między młotem a kowadłem – ofiarą walki pomiędzy umysłem a sercem.

 

Podczas warsztatów zajmiemy się pielęgnacją tego mostu dwustronnej komunikacji, by ją skutecznie udrożnić.

 

 

28 maja 2022, 9:15 – 11:15

 

Traktuj ciało z szacunkiem, by układ nerwowy nie wariował. Zawodowy sport jest niebezpieczny – mówimy. A Twoje aktywności fizyczne?

 

Jakie motywacje głowy stoją za ćwiczeniem ciała? Może się denerwujesz, napinasz, drżysz, ale nie wiążesz tego z podejmowanymi aktywnościami fizycznymi? Podczas warsztatów jogi przyjrzymy się temu co nas motywuje do wysiłku.

 

10 września 2022, 9:15 – 11:15

 

Poznaj swoje ciało, zanim zacznie krzyczeć o uwagę. Jak używam swojego ciała i jakie to ma konsekwencje? Jak dzięki uważności mogę zapobiec wielu współczesnym dolegliwościom?

 

Podczas warsztatów będziemy zwracali uwagę na budowanie mapy świadomości ciała podczas praktyki jogi i codziennego życia.

 

 

10 grudnia 2022, 9:15 – 11:15

 

Czy na pewno chcesz tak pędzić? Joga jako system psychoruchowy. Grudzień to świetny czas na refleksję nad kolejnym mijającym w pędzie rokiem.

 

Pędzisz i osiągasz w życiu, więc pędzisz i osiągasz na macie. Spróbujemy odwrócić tę zależność – zatrzymać się na macie, by móc się zatrzymać w życiu. Choćby na dni, w których coś celebrujemy.

 

 

Koszt warsztatu z Joga Iyengara:

 

  • 170 zł

Terapeuta:

Aneta Magda
Terapeuta
Dyplomowany nauczyciel jogi stopnia Introductory II, posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w oparciu o system hatha jogi wydane przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Ćwiczy jogę od 19 lat, a zajęcia prowadzi od dwunastu.
Doświadczenia gromadzi codziennie na macie i poduszce do medytacji, a swoją wiedzę doskonali podczas kursów i warsztatów prowadzonych przez doświadczonych polskich i zagranicznych nauczycieli jogi.

Dane kontaktowe

IMC Centrum Zdrowia
ul. Strzelińska 41
55-010 Żerniki Wrocławskie

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00-20:00 | Sb 9:00-15:00
Umów się!